Деканат

Деканат

Декан

Декан на факултетот

Д-р Стефан Кувенџиев, Вонреден Професор
stefan@tmf.ukim.edu.mk

Продекани на факултетот

Продекан за настава

Д-р Мишела Темков, Доцент
mishela@tmf.ukim.edu.mk

Продекан за наука и меѓународна соработка

Д-р Бети Андоновиќ, Редовен Професор
beti@tmf.ukim.edu.mk

Продекан за финансии и соработка со стопанство

Д-р Маја Јанкоска, Редовен Професор
maja@tmf.ukim.edu.mk

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare