Работилница за дисеминација на стекнатите знаења од проектот „Примена на современи сепaрациони техники за изолација на биоактивни компоненти од лушпи од домат (Solanum lycopersicum)“

Slide1

За настанот

Почитувани колеги, соработници, студенти – ве покануваме да присуствувате на работилницата на која ќе бидат презентирани резултати добиени од реализацијата на проектот „Примена на современи сепарациони техники за изолација на биоактивни компоненти од лушпи од домат (Solanum lycopersicum)“.

Учество ќе земат проф. д-р Кирил Лисичков, д-р Стефан Кувенџиев, вонр. проф. и м-р Мартин Стојчевски, асистент.

Ве очекуваме!

Локација

Датум на настан: Окт 25
Време на настан: 11:35 - 14:00

Амфитеатар на Технолошко-металуршки факултет

Е-пошта info@tmf.ukim.edu.mk
Веб-страница www.tmf.ukim.edu.mk

Нашите говорници

д-р Стефан Кувенџев вонр.проф.
м-р Мартин Стојчевски асистент
проф. д-р Кирил Лисичков

Оставете ја вашата мисла овде

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

 • Цена Бесплатно
 • Датум на настанот
  25.10.2023
 • Време на настанот 11:35 - 14:00
 • Организатор Технолошко-металуршки факултет
 • Вкупно слот 0
 • Резервиран слот 0

Овој настан истече

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare