Вести и блог

ПРИЈАВУВАЊЕ ИСПИТИ

Uncategorized @mkСтуденти

ПРИЈАВУВАЊЕ ИСПИТИ

ЗА ЈАНУАРСКА-ФЕВРУАРСКА ИСПИТНА СЕСИЈА 2024 година

Ве известуваме дека пријавувањето на испити на прв циклус студии за ЈАНУАРСКА-ФЕВРУРСКА ИСПИТНА СЕСИЈА во учебната 2023/2024 година, ќе се врши електронски со користење на IKNOW- системот, во периодот од:

28.12.2023 до 10.01.2024 година

Студентите што ќе извршат уредно електронско пријавување на испит во IKNOW системот, задолжително треба да достават и комплетно пополнета хартиена пријава до предметниот наставник на денот на испитот.

НАПОМЕНА: Доколку студентите не пријават испити во определениот рок во IKNOW-системот нема да можат истите да ги полагаат затоа што IKNOW-системот после определениот рок ќе биде затворен за пријавување.

Технолошко-металуршки факултет

Оставете ја вашата мисла овде

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare