Работилница за дисеминација на стекнатите знаења од проектот „Примена на современи сепaрациони техники за изолација на биоактивни компоненти од лушпи од домат (Solanum lycopersicum)“

Slide1

About The Event

Почитувани колеги, соработници, студенти – ве покануваме да присуствувате на работилницата на која ќе бидат презентирани резултати добиени од реализацијата на проектот „Примена на современи сепарациони техники за изолација на биоактивни компоненти од лушпи од домат (Solanum lycopersicum)“.

Учество ќе земат проф. д-р Кирил Лисичков, д-р Стефан Кувенџиев, вонр. проф. и м-р Мартин Стојчевски, асистент.

Ве очекуваме!

Location

Амфитеатар на Технолошко-металуршки факултет

Email info@tmf.ukim.edu.mk
Website www.tmf.ukim.edu.mk

Our Speakers

д-р Стефан Кувенџев вонр.проф.
м-р Мартин Стојчевски асистент
проф. д-р Кирил Лисичков

Leave your thought here

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 • Cost Free
 • Event date
  25.10.2023
 • Event time 11:35 - 14:00
 • Organiser Технолошко-металуршки факултет
 • Total Slot 0
 • Booked Slot 0

This event has expired

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare