Вести и блог

ЗАПИШУВАЊЕ НА ЛЕТЕН СЕМЕСТАР 2023-2024 година

Uncategorized @mkСтуденти

ЗАПИШУВАЊЕ НА ЛЕТЕН СЕМЕСТАР 2023-2024 година

Почитувани студенти

За непречено запишување на семестарот неопходно е почитување на роковите дадени по следниот распоред по студиски програми кое ќе се врши од 11.00 до 13.00 ч:

 • 15.02.2024 студентите кои ќе запишуваат и презапишуваат II семестар
 • 16.02.2024 студентите кои ќе запишуваат и презапишуваат IV семестар
 • 19.02.2024 студентите ПТБ кои ќе запишуваат и презапишуваат VI семестар
 • 20.02.2024 студентите од ДИО, ДМТП, НИЗЖС,ПМ,МДМ,ИМН кои ќе запишуваат и презапишуваат VI семестар
 • 21.02.2024 студентите кои ќе запишуваат VIII семестар
 • 22.02.2024 студентите од модул ПТ и од студиските програми ДИО, ДМТП, НИЗЖС, МДМ,ИМН кои ќе запишуваат VIII семестар презапишан
 • 23.02.2024 студентите од модул БИО кои ќе запишуваат VIII семестар презапишан

ПОТРЕБНИ ДОКУМЕНТИ:

 • Образец за запишување на семестар
 • Образец за заверка на семестар
 • Анкетен лист на кои што е наведен условот и предметите за запишување се подигаат во фотокопирот на факултетот.

ПОТРЕБНИ УПЛАТНИЦИ:

 • 6.150,00 денари за партиципација за редовни студенти жиро сметка на ТМФ
 • 12.300.00 денари за партиципација за вонредни студенти жиро сметка на ТМФ
 • 2.000,00 денари за лабoраторија и административни трошоци жиро сметка на ТМФ

ЗАДОЛЖИТЕЛНО: СТУДЕНТИТЕ ДА СЕ ЗАПИШАТ ЕЛЕКТРОНСКИ ВО IKNOW СИТЕМОТ.

– семестар, -предмети ,-професори

НАПОМЕНА: ДОКОЛКУ СТУДЕНТИТЕ НЕ СЕ ЗАПИШАТ ВО ОПРЕДЕЛЕНИТЕ РОКОВИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЌЕ ТРЕБА ДА ПЛАТАТ 500,00 ДЕНАРИ КАЗНА.

Жиро сметка на ТМФ: Број на сметка: 100000000063095

Буџетски корисник: 1600103360 788 16

Приходна шифра и програма:723012 41

Студентски прашања

Оставете ја вашата мисла овде

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare